بازدید کننده محترم ثبت سفارش و یا تراکنش مالی در فروشگاه ننجون کافی به معنی پذیرش قوانین و شرایط ذیل می باشد و خریدار ملزم به مطالعه و رعایت قوانین مندرج در این صفحه می باشد. در غیر این صورت فروشگاه هیچ گونه مسئولیت و پاسخگویی نسبت به محصولات ندارد .

 

اطلاعات خریدار :

خریدار می بایست در هنگام سفارش محصول آدرس کامل پستی ، کد پستی و مشخصات خود را به دقت و کامل وارد کرده و حتما ايميل و شماره تماسی که قرار می دهد معتبر باشد تا در صورت نیاز بتوان با ایشان تماس گرفت . ضمنا در صورتي كه اطلاعات مندرج در حساب كاربري صحيح نباشد ،‌هرگونه تاخير یا اشتباه به وجود آمده در ارسال سفارش متوجه خريدار مي باشد . سفارشات صرفا به ادرس های درج شده ارسال می گردد .

 

قیمت ها و موجودی کالاها:

کلیه قیمت ها و موجودی کالاهای مندرج در سایت به روز و صحیح می باشد.

توضیح اینکه به دلیل نوسانات بازار در زمینه ارز بخصوص دلار فروشگاه میتواند با خریدار در زمینه قیمت جدید توافق نموده و در غیر این صورت وجه کالایی را که قیمت خرید آن تغییر کرده در عرض سه روز کاری عودت دهد و معامله رابصورت یکطرفه فسخ نماید .

 

نحوه سفارش:

برای ارسال دقیق و به موقع سفارشات مشتری می بایست سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نماید .

ننجون در قبال خرید هاییکه در سایت انجام نمیشوند هیچگونه مسئولیتی ندارد.

 

ارسال سفارش:

زمان تحویل محموله به مشتری نیز بستگی به اداره پست دارد و سفارشات ثبت شده طبق روشي كه در زمان ثبت سفارش تعيين مي شود ، ارسال مي شوند و هزینه ارسال و بسته بندی سفارش نیز به عهده مشتری می باشد که در زمان سفارش ثبت می گردد.

ارسال کالاها بعد از سفارش بین 1 الی 2 روز کاری می باشد .

 

روش هاي پرداخت :

پرداخت مبلغ سفارش در سایت بصورت پرداخت آنلاين میسر می باشد.

شما میتوانید از فروشگاه شماره شبا دریافت نمایید .

تعویض کالا و یا برگشت و عودت آن :

خریداران عزیز با توجه به اینکه کالاها عموما لوازم برقی و یا مواد خوراکی و ….. می باشد بعد از تحویل بسته پستی با توجه به رسید آن در سایت پست به مدت 48 ساعت جهت بررسی کالاها با فاکتور و در صورت مشکل دار بودن این زمان در نظر گرفته می شود لذا بعد از این مدت در صورت تماس در خصوص مغایرت کالاها و یا خرابی تحت هیچ شرایطی پذیرفته نمی شود لذا با این آگاهی خرید بفرمایید .

 

گارانتي و خدمات پس از فروش محصولات :

کالاهای ارائه شده در فروشگاه در حالت عادی شامل گارانتي ، خدمات پس از فروش و يا امكان عودت نمي باشد، مگر اینکه در توضیحات مندرج در فروشگاه در خصوص یک محصول زمان و نحوه گارانتی مشخص شده باشد، با این وجود در صورت امکان و با هماهنگی با فروشنده اصلی سعی می کنیم تا با مرجوع نمودن کالا به شرکت فروشنده ، نسبت به تعمیر و یا تعویض کالا اقدام نماییم که بدیهی است در اینصورت با توجه به اینکه اکثر کالاها وارداتی می باشند هزینه های حمل و نقل برای مرجوع نمودن کالا به عهده مشتری می باشد و مشتری می بایست زمان لازم برای انجام مراحل تعویض و یا تعمیر را پبذیرد. اما همیشه سعی نموده ایم تا در حد امکان نسبت به درج کامل مشخصات فنی کالاها اقدام نماییم .

شعار ما اینست بزرگترین گارانتی وجدان است .

 

لغو سفارشات:

مشتری 7 روز پس از ثبت سفارش فرصت دارد تا بدون ارائه هیچ دلیلی نسبت به لغو سفارش و دریافت وجه اقدام نماید، در صورتی که سفارش ارسال شده باشد خریدار می بایست بدون باز نمودن درب بسته فوراً نسبت به عودت آن به فروشگاه اقدام نماید، در غیر این صورت قبل از لغو سفارش حتما می بایست با بخش فروش تماس بگیرد. بدیهی است زمانی هزینه سفارش به حساب مشتری برگشت داده خواهد شد که محصولات خریداری شده صحیح و سالم و بدون باز شدن بسته مرسوله به فروشگاه عودت داده شود. همچنین هزینه های برگشت به عهده مشتری می باشد.

 

آسيب ديدن سفارش در حين حمل بسته :

سفارشات ارسالي توسط فروشگاه به صورت محكم و با ايمني بالا بسته بندي مي شوند اما ‌بسته هايي كه دچار آسيب ديدگي در زمان حمل شوند ، شامل بيمه هاي اوليه شركت هاي حمل و نقل نمي شوند و پرداخت خسارت نيز متوجه فروشگاه نمي شود. پس در زمان دریافت مرسوله از مامور اداره پست مرسوله را باز و  کالا را دریافت و چک نمایید و سپس اقدام به تایید نمایید.

 

برگشت خوردن سفارش :

در صورتي كه بسته پس از ارسال به مبدا برگشت بخورد ،‌علت برگشت بسته بررسي مي شود و در حالتي كه علت آن عدم حضور شخص در زمان تحويل و يا اشتباه بودن مشخصات گيرنده (آدرس ، تلفن ، كد پستي و نام) باشد ، خريدار موظف به پرداخت مجدد كل هزينه ارسال خواهد بود و در حالتي كه مقصر فروشگاه باشد (ناخوانا بودن آدرس ، درج اشتباه مشخصات و يا مشكل در بسته بندي) با هزينه فروشگاه مجددا ارسال خواهد شد. آدرس مقصد به صورت پیش فرض همان آدرس درج شده در زمان ثبت نام میباشد . در صورتی که خریدار در زمان سفارش ادرس دومی تعریف کند ملاک مقصد گیرنده ادرس دوم یا سوم میباشد لذا به این نکته توجه نمایید.

آدرس دوم و سوم ابتدا باید به تایید ننجون برسد .

پس از برگشت مرسوله به مبدا مسولیت پیگیری و ارسال مجدد بر عهده خریدار است .

مرسوله برگشت خورده شامل عودت نمیگردد .

تغییر شرایط و قوانین :

حق تغییر شرایط و قوانین در هر زمان برای فروشگاه محفوظ می باشد.